Lütfen bekleyin..

Bilal Erdoğan, Yasin el Kadı ile...

31 Aralık 2013, 20:35

Terör listesinde yer alan Yasin el Kadı'nın Bilal Erdoğan'la çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında engellenen 2. dalgada Başbakan Erdoğan'la birlikte gizli ortak olduğu öne sürülen ve yıllarca uluslararası terör listesinde yer alan Yasin el Kadı'nın Bilal Erdoğan'la çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Yasin El Kadı, Başbakanlık Korumasıyla Türkiye'ye Girmiş- TIKLA OKU

AKP'nin Susurluk'u olarak anılan, 15 Şubat'ta Merter'de yaşanan trafik kazasının aktörü Yasin el Kadı'yla ilgili olarak 2. dalga soruşturma dosyasına giren bilgilerde, el Kadı'nın Bilal Erdoğan'la garyi resmi ortak olduğu şirketlerin isimleri yer aldı. El Kadı'nın BİM şirketinin yönetim kurulu toplantısına katıldığını ve Başbakanlık koruma aracıyla gezdiğini ortaya koyan fotoğraflar da dosyada yer alan bilgiler arasındaydı.

Yolsuzluk soruşturması dosyasına göre Bilal Erdoğan ve Yasin el Kadı 17 Nisan 2013′te Swissotel'de buluştular...

İşte o fotoğraf;

52452

gerçek gündem

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yakup
1569 gün önce
Başka birşey yokmu bu mu haber artık inanmıyorum size ve haberlerinize
Nurten Doğru
1569 gün önce
Ustasından ders alıyordur...
memin
1570 gün önce
ne kadar beleşçi ve safsınız yazıya bakıp aklınıza geleni yazıyorsunuz. insaflı olalım. önce bir araştıralım bu yazı doğrumu yanlışmı Size biri iftira atsa ne yaparsınız
muro
1570 gün önce
Bim mağazasını bilal erdoğana kim bağışladı?Başbakanın eski başdanışmanı zapsu.İşin içinde o da var o zaman.İnsan babasının oğluna birşey bağışlamıyor bu devirde.
izzet
1570 gün önce
Yasin Abdullah Ezzedine al-Qadi (Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir)(23 Şubat 1955) arkadaşları ve iş ortakları tarafından hayırsever biri olarak tarif edilen Suudi Arabistan'lu iş adamıdır.

Cidde'den bir süper zengin olarak, Kadı Şikago'da mimarlık okudu. Suudi kraliyet ailesi ile yakın bağları bulunan Suudi Arabistan devlet bakanı Şeyh Ahmed Salih Jomjom'un damatıdır.

11 Eylül sonrası Amerikan resmi belgelerinde El Kaide lideri Usame bin Ladin ile bağlantısından dolayı adı "Özel Olarak Belirlenmiş Küresel Terörist" olarak geçmiştir.

2001 senesinden sonra ABD Hazine Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı'nın terörist listelerinde, Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) terörün finansmanına ilişkin raporlarında El Kadı'nın adı yer almıştır.

El Kadı, El Kaide bağlantılı olarak Amean belgelerinde ilk kez Haziran 1998'de yer aldı. O tarihteki bir FBI raporuna göre, El Kadı ABD'de gayrimenkul alım satımı yaparak kara para aklıyor ve bu yolla Hamas'a fon sağlıyordu.

El Kadı'nın, 1990'lı yıllarda, Bosna-Hersek'te de mücahitleri finanse ettiği, Vakufska ve Depozitna bankaları ile kendi adını taşıyan "Qadi International" şirketi aracılığıyla, Balkanlar'daki silahlı İslami harekete para aktardığı yönünde raporlar vardır.

2001 senesinde A.B.D ve Avrupa birliği kadı'nın el kaide bağlantıları nedeniyle mal varlıklarını dondurma kararı aldılar.

El Kadı'nın avukatları buna cevap olarak Avrupa İnsan hakları mahkemesine ve çeşitli avrupa ülkelerindeki bağımsız mahkemelere başvurarak El kadı'nın aklanmasını istediler.

Avrupa Adalet Divanı, AB'nin, mal varlığını dondururken, savunma hakkına saygı göstermediğini belirtti. Ajanslar, kararın, AB'nin yaptırımlar rejimine darbe vuracağını belirtmişlerdi.

Yakın zamanda Kadı'nın ismi birçok avrupa mahkemesinde terrörist lisetesinden çıkarılmıştır. (İsviçre, 2007. Avrupa birliği 2008. Birleşik Krallık 2010).

13 Eylül 2010 tarihinde A.B.D.'de görülen Yasin El Kadı üzerindeki bütün davalar beraatle sonuçlanmıştır.

Yasin El-Qadi hakkındaki hüküm, Türkiye Cumhuriyeti yönünden, 19.10.2012 tarihli R.G.'de yayımlanan 11.10.2012 tarihli bakanlar kurulu kararıyla yürürlükten kaldırılmıştır.
ali cerit
1570 gün önce
Elkadi ile ne yapiyormus gelsinde yarin su ifadeyiversin
tenekeci
1570 gün önce
allah c.c ne yapsın bunlara her yol var bunlarda allah c.c sadece bunların ağzında gönülleri ise tüm insanlığa düşman yeşili ve hayvanı sevmeyen ata mirasına sahip çıkmayan hiç bir şeyi sevmez hiç bir zaman kendinden sonra gelen nesili düşünmez
garip
1570 gün önce
Serefsiz vatan hainleri .
yusuf
1571 gün önce
bunları allah soracak hakkmız varsa zehır zkkım olsun ınsallah
ahmet
1571 gün önce
E EE BUNU SORUŞDURACAK HERKESI GÖREVDEN ALIYOR YERINE KENDI ADAMLARINI KOYUYORLARRR
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=