Lütfen bekleyin..

Dosyadan el çektirilen Savcı Muammer Akkaş'tan ikinci açıklama

30 Aralık 2013, 16:55

Yine zehir zemberek....

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Erdoğan'ın hedefe oturttuğu savcı Muammer Akkaş ikinci kez yazılı açıklama yaptı.

Akkaş açıklamasında "Bugüne kadar yürüttüğüm hiçbir soruşturma hakkında yetkili olmayan kişilere bilgi veya belge sızdırmadım” dedi.

GÖREVİMİ YAPMAM ENGELLENDİ

Akkaş'ın açıklamasının tamamı şöyle:

"TMK’nin 10. maddesi ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’nde görevli bir Cumhuriyet Savcısı olarak çıkar amaçlı suç örgütü kapsamında ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet, nüfus ticareti, sahtecilik, tehdit, 2863 sayılı yasaya muhalefet gibi suçlara ilişkin yürütmekte olduğum soruşturmada alınan mahkeme kararları kolluk tarafından uygulanmamış ve soruşturmaya devam etmem engellenmişti.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/15972.jpg

SORUŞTURMANIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL ETMEDİM

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin bir çok kararında vurgulandığı üzere demokratik bir toplumun olmazsa olmazları arasında yer alan ve bu yönüyle kamu bekçiliği görevi yürüten basın aracılığı ile 26/12/2013 tarihinde yaptığım basın açıklamasında yürüttüğüm soruşturma hakkında hiçbir kişi ya da kurumu hedef almadan soruşturmanın gizliliğini ihlal etmeyecek şekilde durumu kamuoyunun bilgisine arz etmiştim.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/16002.jpg

LİNÇ KAMPANYASINA DÖNÜŞTÜ

Bu açıklamamdan sonra hakkımda farklı makamlar ve kişiler tarafından başlatılan ve adeta bir linç kampanyasına dönüştürülen ve kullanılan ifadeler nedeniyle ikinci kez bir açıklama yapmam zorunluluğu doğmuştur.

Anayasamızda da belirtildiği üzere devletimizin 3 temel erkinden olan yargının bir mensubu ve bu kapsamda bir kamu görevlisi olarak tarafıma yöneltilen hakaret ve iftiralara cevap verme imkanım bulunmamaktadır. Bugüne kadar yargıyı temsil makamlarından yargısal fonksiyonları savunan bir açıklamanın gelmemesi nedeniyle kanunların bana verdiği yetkiler çerçevesinde mesleğimi tüm engellemelere ve baskılara karşı icra etmeye çalışmama rağmen maruz kaldığım ve dozu her geçen gün artan bu saldırılara cevap vermek zorunda bırakıldım."

SAVCI AKKAŞ'IN İLK BASIN AÇIKLAMASI ÇİN RESME TIKLAYINIZ:

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/15843.jpg

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
adem
1539 gün önce
helal olsun sayın savcım bu dik duruşun ve bildiğin doğrulardan asla dönme ve kimsedende korkma cesaretin takdire şaiyan görsün bizim gözü kapalı halkımız nasıl bir sindirme ve korkutma politikasi uyguluyolar halen çıkmışlar millete yalan söylüyolar bilal erdoğana değinen soruşturmadan sizi bilerek çektirdilerki rahatca at koştursunlar rahatca yolsuzluk yapsınlar doğru sen üstlerine gittikce ipin ucu en yukarı dayanacak ve bu da onların sonunu hazırlıcak helal olsun yine sayın savcım....
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=