Lütfen bekleyin..

Başbakan Erdoğan: Orada yanlış yapmışız

29 Aralık 2013, 17:18

Başbakan Erdoğan, Manisa'da yaptığı konuşmada; Adalet Bakanlığı'ndaki HSYK'yı denetleyen yetkiyi kaldırmakla yanlış yaptıklarını söyledi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Erdoğan HSYK'ya da keyfine göre ayar veremediği içn şimdi bin pişman...

Adalet Bakanlığı'ndaki HSYK'yı denetleyen yetkiyi kaldırmakla yanlış yaptıklarını belirten Erdoğan "Bir yanlış yaptık. Nedir o yanlış? HSYK onu da yargılayan denetleyen mekanizma vardı. Biz dedik ki, demokrasinin gereğini yapalım. Adalet Bakanlığı'ndaki bu yetkiyi kalktık devrettik. Orada yanlış yapmışız" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Şimdi de aynı oyun oynanıyor. Birilerinin faiz lobisinde, bakın Salihli'de de bu lobilere dikkat edin. Tefecilerin oyununa gelmeyin. Bunlar sülük, sülük. Gerçekten işlevi çok önemli olan bir varlıktır. Ama bunlar sülük gibi değil, sülük kirli kanları emer. Bunlar ise faydalı olanı, kime vatandaşıma, onu emip alıyorlar.

"ÇİFTÇİ KARDEŞİM BÖYLE ÇÖKÜYOR"

Vatandaşın cebindeki emeğini alıyorlar. Acımasızca alıyorlar. Benim çöken çiftçi kardeşim böyle çöküyor. Memurum işçim faiz lobileriyle çöküyor.

Bir tane savcı bulacaksın. Yurt içinden yurtdışından el ele bir kumpas. Başsavcının açıklamasını duydunuz değil mi? Sen nasıl olurda medyaya bilgi belge sızdırırsın diye. Maalesef yargının içinde de çürükler var. yürütmenin yok mu? Yürütmenin içinde de var. bunları buldukça biz temizliyoruz. Bunu kim yapacak HSYK'nın yapması lazım. HSYK da yetkilerini farklı kullanmaya başladı. HSYK başsavcının açıklamasından sonra kalkıyor Danıştay'ı baskıya alıyor.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/15972.jpg

"ORADA YANLIŞ YAPMIŞIZ"

Bir yanlış yaptık. Nedir o yanlış? HSYK onu da yargılayan denetleyen mekanizma vardı. Biz dedik ki, demokrasinin gereğini yapalım. Adalet Bakanlığı'ndaki bu yetkiyi kalktık devrettik. Orada yanlış yapmışız. Eğer şu anda anayasayı değiştirecek bir Güce sahip olduğumuz anda bu değişikliği yapmak durumundayız. Herkes denetlenecek, bu beyler denetlenmeyecek, demek ki olmuyor böyle bu iş. Bu beylerin de denetlenmesi gerekiyor.

"SEN KİMİN SAVCISISIN?"

Sen kimin savcısısın? Sen iddia makamısın. Kim adına? Millet adına. Sen nasıl masum insanlar hakkında dosya düzenler, yalan yanlış dosyaları medyaya sızdırarak o insanları gölgelemeye kalkarsın? Böyle bir yetki olamaz. Şurada 11 gün içinde bu ülkenin zararı 120 milyar dolar. Kim verecek bunun hesabını? Soruyorum. Onun için ekranları başındaki milletime sesleniyorum. 30 Mart bir milattır. Bu hesabı millet soracak.

"HAKİMLER BAĞIMSIZDIR"

Hâkimler, görevlerinde bağımsızdırlar; Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdanî kanaatlerine göre hüküm verirler. Hiçbir organ, makam, merci veya kişi, yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hâkimlere emir ve talimat veremez; genelge gönderemez; tavsiye ve telkinde bulunamaz.

Görülmekte olan bir dava hakkında Yasama Meclisinde yargı yetkisinin kullanılması ile ilgili soru sorulamaz, görüşme yapılamaz veya herhangi bir beyanda bulunulamaz. Yasama ve yürütme organları ile idare, mahkeme kararlarına uymak zorundadır; bu organlar ve idare, mahkeme kararlarını hiçbir suretle değiştiremez ve bunların yerine getirilmesini geciktiremez.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Tİbet
1542 gün önce
ayakkabı kutusu gösteren suçlu ama ayakkabı kutusunu rüşvetle dolduran suçsuz, tayyip gelince ayağa kalkmayan komutan bölücü bebek katili apo ve pkk yandaşları barışcıl, eylemciler çapulcu ve ayyaş deniz feneri yardımsever ve iyilik meleği, burak erdoğan testis kanseri ama çocuk 3 , tüm bunlar niye böyle diye soran olursa faiz lobisi yaptı dersiniz.. MAĞDURLAR A.Ş. gururla sunar.
ŞENER
1542 gün önce
Bu güne kadar hep akp'ye oy verdim ama bugünden sonra akp oy vermek için bir kes daha düşüneceğim çünkü akp'nin bu telaşı beni düşündürüyor savcıları görevden alarak bağımsız yargıya müdahale edildi bırakalım yargı işini yapsın madem birşey yapmamışsaniz zaten ortaya çıkar neden müdahale ediyorsunuz. Cemaatle alakam yok ama şunu biliyorum seçimlerde bu insanlar ta hindistan'dan gelip akp'ye oy kullandılar ve bizden daha çok çalıştırlar kapı kapı gezdiler bu insanlara haksızlık yapmıyalim.Ama Erdoğan bunlarıda sattı. Fetullah gülen referandumda ölülerinizı kaldırıp onlara evet kullandırın dediler bu insana halksizlık yapmıyalım lütfen.Velhasıl sözün kısası
Ben bundan böyle asla Hırsızlığa bulaşmış olan Akp taifesine oy vermeyeceğim.Oyu bayrağa,vatana ve bunu en iyi temsil eden Mhp nindir artık
murat
1542 gün önce
nerede doğru yaptınızki.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=