Lütfen bekleyin..

Erdoğan'dan hem savcı Akkaş'a hem de Gülen'e ağır itham

27 Aralık 2013, 17:17

Sakarya'da konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yolsuzluk soruşturmaları ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Erdoğan, Sakarya'da toplu açılış töreninde konuştu.

"NEREYE ÇALIŞIYORSUNUZ?"

100 milyar dolarlık yolsuzluk ve kara para soruşturması savcısı Muammer Akkaş'a seslenen Erdoğan, "Sen nereye çalıyorsun. Sen açıkla sen açıklamazsan biz açıklayacağız." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasında Gülen'in bedduasını ima ederek, "Müslümana beddua edenlerin gerçekten kimin hesabına çalıştıklarını inşallah benim imanlı kardeşlerim tanımıştırlar." ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

İşte, Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Sakarya Milli İrade’ye sahip çıktığını bu meydandan çok daha farklı şekilde gösteriyor. Sakarya yalnız değil. Sizin şu meydanda gösterdiğiniz kardeşlik ve dayanışmayı şu anda inanın 80 milyon da paylaşıyor. Dünyanın her yerinden güzel mesajlar alıyoruz. Rabbim yeryüzünde birliğimizi, dirliğimizi kardeşliğimizi daim etsin.

Biz istiklalimiz için çok bedel ödedik. Bağımsızlığımız için yüzbinlerce şehit verdik. İçimizden hainler çıktı işbirlikçiler çıktı asla umutsuz olmadı. Tarih boyunca nice çirkin hilelere maruz kaldık. Yılmadık, yıkılmadık, köle olmadık boynumuzu ayağımıza zincir taktırmadık. Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım diyor ya Akif, hiç kimse bu millete öz yurdunda parya muamelesi yapamayacak.

YOLSUZLUK KILIĞINA GİZLENMİŞ TEHLİKELİ BİR OPERASYON

Türkiye’de yolsuzluk kılığına gizlenmiş tehlikeli bir operasyon yürütülüyor. Bu operasyon bir yolsuzluk operasyonu değil. Minare çalan kılıfını hazırlamış. Bunlar minareyi çaldılar şimdi kılıfı hazırlıyorlar. Burada içinde ajanlık, casusluk olan ihanet olan niyetler var. Türkiye üzerine bir tasarım yaptılar, kirli bir oyun kurdular. Yolsuzluk süsü vererek yeni Türkiye’yi hedef aldılar. Benim ülkemin vatandaşlarını, kurumlarını, polisini, hakimini savcısını medyasını sermayesini kullandılar.

Geçmişte itirazları bastırıyorlar. Farklı seslerin susturuyorlar gerçekleri milletten gizliyorlardı. Güneşi artık balçıkla sıvayamıyorlar. Millet vakti gelince yine bunlara hesap soracak. Sakaryalı kardeşlerimim şahsında sandıklar adeta patlatacak. Bu millet artık hükümetine iradesine bağımsızlığına ülkesinin geleceğine artık sahip çıkıyor.

HERKES ANAYASADAKİ YERİNİ KONUMUNU İYİ BİLECEK

Bu ülkede egemenlik yargının değildir. Bu ülkede egemenlik yürütmenin değildir. Bu ülkede egemenlik milletindir milletin. Kimse bu egemenlik yetkisini almaya kalkmasın. Herkes anayasadaki yerini konumu iyi bilecek.

Kimse yargılama sürecini etki altına alamaz. 11 gündür devam eden saldırının hedefi milli iradedir. Millettir. Ekonomisi büyüyen dünyada ağırlığı artan Türkiye’dir. Arkasında uluslararası güçler de var. Büyüyen Türkiye’yi hazmedemiyorlar.

FAİZ LOBİSİ KUDURUYOR

Faiz lobisi kuduruyor, Sakınız bizim faiz borcu yüzde 45’ti geldiğimizde. Şimdi yüzde 14. Bu 642 milyar biz bu işi indirdik. İşte bunlarla bu yollar yapılıyor. Bunlarla okullar, hastaneler, yüksek hızlı tren bunlarla yapılıyor.

Bu yapılan yüksek hızlı trene bunlar tahammül edilemiyor. Hala he diyorlar biliyor musunuz şıf şıf şıf..Kara trenle gideceğiz. Bunları rahatsız eden bu.

HSYK'YA SESLENİYORUM...

Tezgah hazır. Medyaya servis yapmak suretiyle adil yargılama olabilir mi. Sen savcı mısın, bildiri dağıtan biri misin. Çıkıyorsun Adalet Sarayı’nın önüne orada bildiri dağıtıyorsun. Yargı’nın tarihinde böyle bir şey var mı. HSYK’ya sesleniyorum. Adli Kolluk konusunda Danıştay’ı baskı altına almak için bildiri yayınladın. Dosyasındakileri medyaya açıklayan bir savcı adil yargılama yapabilir mi?

BU NE DEMEK BU, NEREYE ÇALIŞIYORSUN, SEN AÇIKLAMAZSAN BİZ AÇIKLAYACAĞIZ

Orada bildiri yayınlayan bir kişi bu ülkede adil bir savcı olabilir mi? Gazeteleri medyayı yanına almak suretiyle gizlilik olan bütün dosyayı medyada görüyoruz.
Sen bu servisi nasıl yaparsın. Bu ne demek bu. Sen tertemiz insanları bununla nasıl lekelersin. Sen nereye çalıyorsun. Sen açıkla sen açıklamazsan biz açıklayacağız.

İÇERİDE BUNLARIN İŞBİRLİKÇİLERİ VAR

Türkiye çözüm süreciyle kardeşliğin pekişmesiyle dev yatırımlarıyla birilerini rahatsız etti. Gezi olaylarından başaramadılar şimdi de bu komployu yaptılar.

Kendi kararlarımızı kendimiz verdiğimiz için istikametimizi kendimiz çizdiğimiz izin rahatsız oldular. Kendi helikopterimizi üretiyoruz, uydularımızı, piyade tüfeklerimizi üretiyoruz. Bundan rahatsızlar. İçeride bunların işbirlikçileri var. Bundan rahatsızlar.

MÜSLÜMANA BEDDUA EDENLERİN GERÇEKTEN KİMİN HESABINA ÇALIŞTIKLARINI...

Müslümana beddua edenlerin gerçekten kimin hesabına çalıştıklarını inşallah benim imanlı kardeşlerim tanımıştırlar. Biz beddua etmeyeceğiz. Biz bedduanın kendisine lanet edeceğiz, duaya davet edeceğiz.

CHP VE MHP, ULUSLARARASI OYUNDA TAŞERON

Bizler faniyiz. Gelip geçiciyiz. Vakti zamanı gelince millet bize git der emaneti sahibine teslim ederiz. Bu ülkenin istikametini millet belirlesin. Bu ülkede millet ne diyorsa, Sakarya ne diyorsa o olsun. Sadece AK Partili kardeşlerimin değil diğer partilerini gönül vermiş kardeşlerimin de demokrasiye sahip çıkmasını diliyorum. Bu akıl Allah’ın bize büyük bir nimetidir. Aklımızı kiraya vermeyelim. Biz kula kulluk yapamayız, sadece hakka kulluk yaparız. CHP ve MHP ye oy vermiş kardeşlerim, sizin gönül verdiğiniz partiler uluslararası oyunda taşeron olarak kullanılıyor.

CHP'NİN GENEL MÜDÜRÜ'NE SORUYORUM: O KİŞİDEN BAŞKA ADAY BULAMADIN MI?

CHP Genel Başkanı çıkmış 'Meclis içinden kimseyi bulamadınız mı?' diyor. Şimdi sen CHP’nin genel müdürüne soruyorum. İstanbul’a yolsuzluk dosyası nedeniyle ihraç ettiğiniz o kişiden başka aday bulamadın mı? Ya yolsuzluk nedeniyle partinizden ihraç ettiniz ve onun yolsuzluk klasörü önünde pozlar veriyordun şimdi aday mı bulamadın da onu İstanbul’dan aday yapıyorsun.

BU, AKP VE TÜRKİYE'YE OYNANAN KİRLİ OYUN

Dün hakaret ettikleri hakimleri, sövdükleri polisleri bugün savunuyorlar. Kuyruğa kaynak yapan beleşçi gibi boy gösteriyorlar. CHP’nin hiçbir zaman seçimle işbaşına geldiğini göremezsiniz. Darbe olur eylem olur CHP işbaşına gelir. CHP’li MHP’li kardeşlerim de bu kirli oyunu bozacaklardır.  Asla ümitsiz olmayacaksınız, asla morallerinizi bozmayacaksınız.

Unutma Sakarya siz var oldukça sizin dudaklarınızda dua var oldukça hiçbir komplo bu ülkeye darbe vuramaz. Oylarınızla bu oyunu bozacaksınız. Türkiye ve Ak Parti üzerine oynanan bu kirli oyun, İstikbalimizin üzerine oynanan bu kirli oyun ancak sizin oyunuzla bozulur.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
MUSA
1541 gün önce
Daha düne kadar onun hoşlandığı tazda bir karar alan yrgıyı eleştirenlere Erdoğan ağzına gelen küfür ve hakareti ediyordu.Şimdi ise onlan aleyhinde cereyan eden olayları takip eden yargıya ve savcılara esi ağza alınmayacak küfür ve hakaretleri yağdırıyor.Alenen diyork ki: "BEN ÇALACAĞIM,ÇARÇÖR EDECEĞİM VE OADALARIMI DOLARLAR İLE EUROLARLA DOLDURUCAĞIM" Ama kimse beni sorup soruşturmayacak,araştırmayacak ve benden bahsetmeyecekçBenim için her şey serbesttir.Bu anlayış,bu duruş resmen faşistlik,dikatörlük tür,İslama,vatana ihanettir ve yetimin hakkını gasp etmektir.Türkiye bir yolsuzlukla çalkalanıyordu, şimdi ise bir yüzsüzlükle çalkalanıyor. Yüzsüzlüğün boyutu, yolsuzluğun boyutunu aşınca yüzümde uçuklar çıktı. Bu kadar pişkinlik, bu kadar yüzsüzlük olur. Suçüstü yakalandınız hırsızlıktan, yetimin hakkını yediniz. Başı örtülü, başı açık bacımın hakkını yediniz. Be utanmaz adamlar, bu ne yüzsüzlük ve pişkinlik de, halen 'Komplo, vatan millet' diyorsunuz, 'Din iman' diyorsunuz. Din iman sadece sizde mi var? Yüzsüzlüğün boyut, yolsuzluğun boyutunu aştı.
Vedat
1542 gün önce
O kadar adaletliyiz ki 800 tl ye geçinen 15 milyon insan, 2000 tl ye geçinen 5 milyon insan, hiç işi olmayan milyonlarca insan, diğer yanda lüks içinde yaşayan, villaları, gemileri, yolsuzluğu, rüşveti bol olan mutlu azınlık. Sen bu ülkeye adaletli diyorsan sen de o mutlu azınlıktasın. Her türlü bedduayı hakediyorsunuz. Bu dünyanın öbür dünyası da var ama. Sana Ebru Gündeş'in bebeğini değil, soğuktan donarak ölen bebeği soracaklar. Tıpkı diri diri gömülenler sorulduğu gibi!!
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=