Lütfen bekleyin..

Arınç: Erbakan hocamız çok haklıymış

22 Aralık 2013, 00:46

Arınç, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı'nı ziyaret edip, Vakıf Başkanı Fatih Erbakan ve Yönetim Kurulu'yla görüştü.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bu eve yabancı olmadığını, burada çok güzel günleri bulunduğunu aktaran Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Şimdi karşılaştığımız bazı olaylara bakarak görüyorum ki Necmettin Erbakan hocamız çok haklıymış, çok doğru düşüncelere sahipmiş. Demek ki o çizgiyi muhafaza ederek dünyaya, Türkiye'mize bakış açımızı tekrar gözden geçirmekte, bunları tekrar güçlendirmekte fayda var. Her zaman, her geçen an hocamızın ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor." dedi. 

ARINÇ'IN AÇIKLAMALARI

Kendisini yakınen tanıma fırsatına eriştim. Hukuk fakültesinde bir öğrenciyken önce onu beğenen, sohbetlerinden istifade eden, bir taraftan Odalar Birliği mücadelesi, daha sonra da siyasi hayatında hiç yanından ayrılmamış bir insan olarak ondan her zaman yararlandım, Türkiye yararlandı, siyasi hayatımız zenginleşti. Allah ona rahmet etsin. Ondan her zaman iyi bir bilim adamı, siyaset adamı olarak çok şey öğrendik. Bir de şahsı itibarıyla saygısıyla nezaketiyle, kibarlığıyla inancıyla ahlakıyla edebiyle haya sahibi olmasıyla çok örnek bir insan olarak kendisinden istifade ettik. Onu her zaman rahmetle minnetle hem yad edeceğiz, hatırlayacağız hem de onun arkasından Fatihalarımızı göndereceğiz.

'ÖRNEK BİR SİYASET ADAMIYDI'

Bugün siyasi hayatımızda karşılaştığımız pek çok olaya baktığımda muhterem hocamla birlikte olduğumuz zaman kazandığımız tecrübeleri de gündeme getirmek istiyorum. O, örnek bir siyaset adamıydı. Siyasetin niçin yapılması gerektiğini, siyasetin gayesini bizlere öğretmişti. Siyasette her zaman ahlakı, Allah rızasını üstün tutan bir insandı. Türkiye bugün ne kazandıysa, hem onun şahsında hem de arkadaşlarının gayretleriyle bu noktaya geldi.

'ERBAKAN HOCAMIZ ÇOK HAKLIYMIŞ'

O, ülkesini çok seven bir insandı, milletini çok seven bir insandı. İslam alemiyle çok yakın ilişkileri vardı. Bugün hem ümmetin çektiği sıkıntılarda hemde milletimizin çektiği sıkıntılarda gerçek sebepleri ortaya koymuş ve bu sebepler karşısında neler yapmamız gerektiğini ömrü boyunca bizlere telkin etmişti. Şimdi karşılaştığımız bazı olaylara bakarak görüyorum ki Necmettin Erbakan hocamız çok haklıymış, çok doğru düşüncelere sahipmiş. Demek ki o çizgiyi muhafaza ederek dünyaya, Türkiye'mize bakış açımızı tekrar gözden geçirmekte, bunları tekrar güçlendirmekte fayda var. Her zaman, her geçen an hocamızın ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ÖZTÜRK
1523 gün önce
ARINÇ EFENDİ ERBAKAN HOCAMIN ADINI AĞZINA ALMA HOCAMIN KEMİKLERİ SIZLAR YAZIK İLLA HOCAMIN HAKLI OLMASI İÇİN BAKANLARIN ÇOCUKLARI YOLSUZLUKMU YAPMASI LAZIM İŞ AÇIĞA ÇIKMASAYDI DEMEKKİ HOCAM ANMIYACAKTIN BİLE SİZİN GİBİLERİN MÜSLÜMAN OLARAK YAŞADIĞI ÜLKEMDE BİZLER MÜSLÜMAN OLARAK YAŞAMAK İSTEMİYORUZ BİZ SİZİN GİBİ MÜSLÜMANLIĞI YAŞARSAK AHİRETTE CENABI HAKKA NASIL HESAP VERECEZ HADİ SİZİN PARTİNİZİN ADI BELLİ ( ALLAHI KANDIRANLARIN PARTİSİ )ONUDA KANDIRIYONUZ ZATEN
BEYHAN
1523 gün önce
12 YIL SONRAMI ANLADINIZ..........????
ali karan
1523 gün önce
şimdi de timsah gözyaşlarını onun için mi dökeceksin...neden bırakıp gittin o zaman o devlet adamını ...ülkede çocuk kalmadı hepimiz büyüdük...
bülent
1523 gün önce
iyide erbakan hoca size aynı şeyi söylemiyordu
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Yabancı terörist savaşçılar ile mücadele için Avrupa Konseyi tarafından haz..
Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlandırma Sekreteri, MHP’nin sendika başkan ve yöne..
YSK, Kılıçdaroğlu'nun referandum açıklamaları dayanaksız olduğunu söyle..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=