Lütfen bekleyin..

Hükümet adına 'yolsuzluk operasyonu' açıklaması Bülent Arınç'tan

18 Aralık 2013, 18:48

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ilişkin basın açıklaması yaptı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

AKP hükümeti, Ankara'da deprem etkisi yaratan operasyon sonrası ilk kez resmi açıklama yaptı.

Açıklama Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan geldi.

"Operasyonun ne amaçla yapıldığını biliyoruz" diyen Arınç komplo teorisi üretti:

"Hükümetimiz psiklojik harple karşı karşıyadır. Bizi yıpratmak istiyorlar."

SAVAŞ BALTALARINI ÇIKARDI

Operasyonunun zamanına da dikkat çeken Arınç, net bir dille savaş ilanında bulundu:

"Bunları yapanları bulacağız. Devlet içinde kümelenmiş bir örgüt söz konusu ise bunları ortaya çıkarmak boynumuzun borcu olsun."

CEMAAT Mİ YAPTI?

Arınç gazetecilerin 'operasyonu cemaat mi yaptı?' sorusuna ise ilginç bir yanıt verdi:

"Bu sözlerimle cemaati hedef aldığım söylenemez. Bu alçaklığı cemaate mal etmek haksızlık olur. Biz cemaati hedef göstermiyoruz ama cemaat kendini hedef olarak görür mü onu bilemem."

Arınç'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle...

AYLAR ÖNCESİNDEN YAZILIYORDU

Bu olayların bugün gerçekleşiyor olması ne anlama geliyor?

Siyasi bir maksat olabilir mi?

Müsaade ederseniz bu meseleye bakma hakkımız var. Çünkü üç dört gün öncesinden, dört beş ay öncesine kadar bu tür suçlamalarla bazı insanların karşı karşıya gelecekleri yazılıyordu. Emniyetten insanlar, güler mi ağlar mı, barış mı derken, İçişleri Bakanımızın oğluyla ilgili işaretleri vermişler.

"SAFLIĞIMIZA VERİN"

Artık her şey bitti, savaşacağız. Herkes için kötü olacak. Şunlar bunlar tutuklanacaklardan, kasetler, fotoğraflar servise konacak tehditlerini biz de duyuyoruz. Bu kadar alçalabileceğini bazılarının, gerçekten düşünmemiştik. Saflığımıza verin. Bir tarafta meşhur bir sanatçıyla evli olan bir iş adamı diyelim, TOKİ’yle ilgili arazilerin şirketlere peşkeş çekildiği iddialar var, haksız kazanç temin ettikleri var. birbirinden farklı isimlerin bir araya getirilmesinin amacı ne olabilir? Böyle bir şey görülmüş değil. 14 aylık bir dinlemeyle bu işin şimdi sonçlandığı söyleniyorsa, aslında 6 ay önce dinlemenin kesildiği bugünün beklendiğini de duyduk.

"NE AMAÇLA YAPTIKLARINI BİLİYORUZ"

Bu işin planlayıcısını, ne amaçla yaptıklarını az çok biliyoruz. Belki zamanı geldiğinde açıklayabileceğiz. Bu kadar kişi aynı yerde olmamışlar, niçin birini bir ay önce, iki ay önce, sabahın beşinde evlerine baskınlar yaparak bu işleri başlatıyorsunuz?

İkincisi nedir?

Bu işi yapanlar diyelim ki emniyetteki şube müdürleridir. Bir üstüne haber vermesi istenir. Arkadaşlar şube müdürünün başlattığı operasyondan başındaki müdürün, İstanbul Emniyet Müdürünün, Ankara Emniyet Müdür habersizdir. Haber verselerdi önlem alırlardı diyebilirsiniz. Arkadaşlar bir görev ifade ediliyor. En azından bir operasyon yapılacak. İsimleri gizli tutabilirsiniz. Bir içişleri bakanının, oğlunun gözaltına alındığını basından duyması kadar acı bir şey olabilir mi?

"PSİKOLOJİK HARPLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

Bazılarının görev yerleri değiştirilmiştir. Soruşturmanın gizliliği esastır demiştim, şu anda yayınlanmayan tek şeyden haberdar olduk. Bakanlar hakkında fezleke tanzim edileceği, UYAP’a bilgi vermeden gerçekleştirildiği de iddiaların içinde. Psikolojik harple karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. Bunun amacı ne olabilir? Hükümetimizin yıpratılması.

ANAP'A YAPILANLARDAN FARKSIZ

Önce gezi ile şimdi de bu tür olaylarla kamuoyu üzerinde yıpratma kampanyası olduğu çok açık şekilde görülüyor. ANAP için yapılanlardan farklı bir tarafı yoktur. Ancak bilgili hazır olan bir hükümet o tarihte söz konusu değildir.

Başbakan ile birlikte hükümetimizin yıpratılması, birilerine göre yandaş candaş isimleriyle küçük düşürülmeye çalışılan gazeteler gazetecilere yönelik tehditler at başı gitmektedir. İş adamlarına tehditler yağmaktadır. Çocuklarıyla ilgili, montaj da olsa yayınlayabileceklerini söylemektedirler.

"TÜRKİYE EKONOMİSİ KARALANMAK İSTENMİŞ OLABİLİR"

Bunları yerel seçimler ve seçimlere yönelik, yapıldığını bir komplo teorisi olarak söylemiyorum. Bundan uzağız. Unutmayın üç çeyrekte yüzde 4’ün üzerinde büyüme gösteren bir Türkiye ekonomisi, yabancı yatırımları cazibe merkezi olarak çeken Türkiye ekonomisi, yolsuzlukların başını alıp gittiği imajıyla karalamak noktasına getirilmek amaçlanmış olabilir.

"SONUNA KADAR ARAŞTIRILACAKTIR"

Ortada bir iddia var. Kimlerin ismi geçiyorsa, hükümetimizle ilgili olanlarından hiç ilgisi olmayanlara kadar bu iddialar sonuna kadar araştırılmalıdır. Nereye kadar varacaksa, kim hakkında deliller varsa, kim hüküm giyecekse bizi ilgilendirmiyor. Biz yolsuzluklara karşı savaş vermiş bir hükümetiz.

"BU İŞİ YAPANLARI BULACAĞIZ"

Bu operasyon niçin bu zamanda bu eksikliklerle yapılıyor?

Bazılarının daha olabileceği tehditler olarak savruluyor. Düşünün hükümeti yıpratmak için. Bizim en çok başarıyla gerçekleştirdiğimiz yolsuzluklarla ilgili kamuoyunun gözünden düşürmek için olduğunu biliyoruz. Bu işi yapanları bulacağız. Devlet içinde kümelenmiş bir örgüt söz konusu ise bunları ortaya çıkarmak boynumuzun borcu olsun.

OPERASYON CEMAAT İŞİ Mİ?

Bütün bu sözleri söylerken cemaate yüklenecek bir anlam yüklenmez. 15 gün önce söylediklerime burun kıvırdılar ama bugün haklı olduğum ortada. Cemaatin temiz olduğundan, Türkiye sevdasından, eğitim sevdasından başka bir gayeleri olmadığını biliyoruz. İnanıyoruz. Benim bu sözlerimle cemaati hedef aldığım söylenemez. Bu alçaklığı cemaate mal etmek de haksızlık olur. Biz cemaati hedef göstermiyoruz ama cemaat kendini hedef olarak gösterir mi onu bilemem.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ALİ
1552 gün önce
YAHU NE KADAR PİŞKİNSİNİZ SİZE SÖYLEYECEK SÖZ BULAMIYORUM
ÖZTÜRK
1553 gün önce
YA BÜLENT BEY DÜNE KADAR SENDE İLLAHLAH DEMİŞTİN AĞLIYODUN EKRANLARDA ŞİMDİ SENDE ÇIKMIŞ HIRSIZLARI SAVUNUYON BIRAKIN BU AYAKLARI KOKTU ARTIK SEN DEĞİLMİYDİN EFENDİM TAKİP EDİLİYORUM EFEND,M ŞÖYLE OLUYO FALAN YALAN NOLDU SONUÇ KOZMİK ODA YERLE BİR OLDU PAŞALAR TIPIŞ TIPIŞ İÇERİ ATILDI KİM ATMIŞTI PAŞALARI GENE ZEKERİYA ÖZ SAVCIM DI ŞİMDİ SİZİN ÇOCUKLARI ATINCA NEDEN GÖREVDEN ÇEKİLİYO NERDE ADALET NERDE DÜRÜSTLÜK NERDE KASIMPAŞA ERKEKLİĞİ İŞİNİZE GELMEYİNCE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ DEĞİLMİ SİZ ALLAHI KANDIRIYONUZ KALMIŞKİ BİZ
turkoglu
1553 gün önce
doğru söylüyorsun sayın arınç haber verilseydi kılıfına uydururdunuz hemen savcıları görevden alırdınız ne kadar uyanıksınız nereye kadar kandıracaksınız bu türk milletini artık deşifre oldunuz sayın arınç sende bari bu hırsızlıklara ortak olma kollama bu hırsız herifleri utunmadan halen konuşuyorlar bu millet yemez artık bakalım daha ne yalanlar uyduracaksınız kendinizi temize çıkarmak için bu milletin ahı sizi ıslah etmeyecek son günlerinizi iyi yaşayın T.C LE Uğraşmak andımızla uğraşmak bayrağımızla uğraşmak ülkeyi bölmeye çalışmak ülkeyi pekeke ye teslim etmek neymiş göreceksiniz Allah size öyle bir nusubet verecekki kimse kurtaramayacak sizi
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=