Lütfen bekleyin..

Hakan Şükür istifa etti!

16 Aralık 2013, 19:44

AKP İstanbul Mİlletvekili Hakan Şükür partisinden istifa etti

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

AKP Milletvekili Hakan Şükür, AKP'den istifa ettiğini açıkladı.

İstifasıyla ilgili yazılı açıklama yapan Şükür, " AK Parti'den üzülerek istifa ettiğimi, milletin vekili sıfatıyla siyasi hayatıma bağımsız olarak devam edeceğimi bildiriyorum. Aziz milletimizin dualarını bekliyor ve hepsine teker teker en derin selam ve hürmetlerimi sunuyorum." dedi.

Peki Hakan Şükür nasıl bu noktaya geldi? Şükür yazdığı mektupta her şeyi çok açık yazdı. Bir süredir devam eden AKP-Cemaat geriliminde arada kalan Şükür son çare olarak istifa etti.

Özellikle dershanelerin kapatılması tartışmasında zaman zaman çıkışlarda bulunsa da AKP'li bazı yetkililerin uyarısıyla karşılaştı.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/15159.jpg

Şükür'ün yapmış olduğu açıklamalar sonrasında özellikle sosyal medyada kendisine yönelik çok ağır ithamlarda bulunuldu. iki tarafın arasını bulmaya çalışan Şükür bazı kesimler tarafından sürekli irite edici bir dille itham edildi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/15164.jpg

Hakan Şükür yazılı açıklamasında neden istifa ettiğni açk açık beyan etti...

Şükür "Son günlerde yaşanan ve vicdan sahibi herkesi derinden üzen bir kısım gelişmeler üzerine aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti hâsıl oldu. Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki politika benim hiçbir zaman birinci önceliğim olmadı. Ama Sayın Başbakan'ın samimi davetini geri çevirmek temsil ettiği makama ve şahsına olan saygımdan ötürü yakışık almazdı. Ailemin de destek ve dualarını alarak Sayın Başbakan'ın davetini kabul ettim. AK Parti son 11 yılda Türkiye'de çok önemli başarılara ve reformlara imza attı. Ancak dersanelerle başlayan süreçte takınılan anlamsız tavırlar pek çok vicdan ehlini rencide etti." şeklinde konuştu.

Hakan Şükür açıklamalarına şöyle devam etti: "

TEK SORUN DERSHANEYMİŞ GİBİ...

Türkiye'de eğitimin halledilmesi gereken onlarca problemi varken, sanki sorunun tek kaynağı dersanelermiş gibi göstermek hakperest bir yaklaşım değildir. Bu yaklaşım tarzı partinin 11 yıldır temsil ettiği çizgiyle örtüşmemektedir. Daha önce, gösterilen tepkilerden ötürü bazı kararlarından dönme erdemi gösteren Sayın Başbakan'ın bu konudaki bütün ısrarlı anlatımlara, sitemlere ve taleplere kulaklarını tıkamasını anlayabilmiş değilim.

"KCK BENZETMESİNE KİMSE TEPKİ GÖSTERMEDİ"

Hakan Şükür dershane tartışmalrında AKP’li Orhan Atalay'ın “Nasıl ki devlet içinde KCK bir paralel yapılanmadır. Dershaneler de öyle oldu. Bir tür paralel yapılanma hâline geldi” sözlerine kimsenin tepki göstermediğinidile getidi...

Hakan Şükür açıklamaları şöyle:

"Dersaneler konusunun samimi insanların taleplerine kulak verilerek olumlu bir noktaya geleceği ümidini bugüne kadar besledim. Bunu beklerken dersanelerin benim de bulunduğum bir ortamda KCK yapılanmasına benzetilmesi ve özür dilenmek bir yana bu açıklamalara Sayın Başbakan ve parti yönetimi tarafından bir tepki verilmemesi vicdanımı derinden yaralamıştır. Bu tartışmanın daha sonra başka alanlara çekilmesi de hiç hoş olmamıştır.

"DÜŞMAN MUALEMESİ VEFASIZLIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL"

Ben yirmi seneden fazla bir süredir hizmet hareketini ve Muhterem Hocaefendi'yi tanıyor ve seviyorum. Referandum başta olmak üzere milletin hayrına gördükleri bütün meselelerde hükümeti var güçleriyle destekleyen, kapı kapı dolaşıp insanları ikna eden, yurt dışından binlerce insanı fedakârca oy kullanmaları için taşıyan, AK Parti kapanmasın diye dualar eden bu samimi insanların şimdi düşman muamelesine tabi tutulması en hafif tabirle vefasızlıktan başka bir şey değildir.

"TASFİYE EDİLENLER, FİŞLENENLER MİLLETİN EVLATLARIDIR"

Dersaneleri kapatılan, mensupları devlet dairelerinden tasfiye edilen, parti yöneticilerimiz tarafından ahlaksızlık olarak nitelenen fişlemelere ve baskılara maruz kalanlar bu milletin evlatlarıdır. Buna rağmen bu insanların sanki karanlık işler içinde olduklarını ima eden yayınlar, bu yönde atılan iftiralar, ithamlar maalesef bir aymazlık örneği olarak tarihe geçecektir.

Hele yeni yeni tedavüle sokulmaya çalışılan 'örgüt' kelimesinin bu gönüllüler hareketi için kullanılmaya çalışılması amacın sadece dersaneleri kapatmak olmadığı düşüncesini de akıllara getirmektedir.

"VAKIF BİNASINA İNSAFSIZCA MALİKANE DENİLDİ"

Bazı çevrelerce moda bir tabir haline getirilen, 'Bazıları rahatı görünce değiştiler' ifadesiyle hizmet hareketi mensuplarının kastedildiğine dair yorumlar yapıldı. Ben Sayın Başbakan'ın böyle bir kasıt içinde olacağına ihtimal vermek istemiyorum. Ama bu yorumlar doğruysa milyonlarca fedakâr insanın hakkına girilmiş olmaktadır. Dünyanın dört bir yanında milletimizi, bayrağımızı temsil adına karın tokluğuna bir bursla, dünyevi hiçbir beklentiye girmeden hizmet veren insanlar mı rahatı bulmuşlardır. Ya da yirmi metrekarelik hasırla kaplı odasında on beş senedir gurbet hayatı yaşayan ve ziyarete gelen misafirlerin ağırlandığı vakıf binası bir kısım medya tarafından insafsızca 'malikâne' gibi sunulan Muhterem Hocaefendi mi rahatı bulmuştur? Hayatı boyunca dinine, milletine ve insanlığa hizmetten başka bir gayesi olmayan bu müstesna gönül insanını olmadık iftiralarla, ithamlarla karalamak, gönlünü yaralamak ehl-i imanın ve insaf sahibi hiçbir insanın gönülden onaylayacağı bir tutum değildir.

Bu millete ve insanlığa hizmet etmekten başka amacı olmayan bu hareketin milyonlarca gönüllüsünden biri olarak hizmete ve Muhterem Hocaefendi'ye karşı takınılan hasmane tavırları, atılan mesnetsiz iftiraları, yapılan bütün hakaretleri ben üzerime alıyorum. Beni tanıyan herkes, özellikle Sayın Başbakanımız bilir ki, siyasi hayatım boyunca hiçbir dünyevi beklenti içinde bulunmadım. Şahsım, ailem ve yakınlarım adına hiç kimseden herhangi bir talebim olmadı. Amacım sadece eğer bir faydam olursa doğru işler yaptığını düşündüğüm bu siyasi harekete mütevazı bir katkı sunmaktı. Fakat bu noktadan sonra bunun mümkün olmadığı da ayan beyan ortadadır.

"İYİ GÜNDE HİZMETİ ÖVENLER BİR ANDA SUSTULAR"

Ayrıca dost bildiğim pek çok çevrenin bu 'cemaati bitirme' korosuna gönüllü ya da baskıyla katılmış olduklarını veya hiç ses çıkarmadıklarını görüyorum. Bu da maalesef beni derinden üzmektedir. Hocaefendi'yi defalarca ziyaret eden, toplantılarına, olimpiyatlarına katılan, iyi günde hizmete övgüler yağdıran insanların bir anda susmaları oldukça şaşırtıcıdır.

Haksızlık karşısında susanın dilsiz şeytan olduğunu benden daha iyi bildiklerine inandığım bu dostların yapılan haksızlıklara, atılan iftiralara karşı tavır almak yerine sessizliği tercih etmeleri anlaşılır gibi değildir. Gerek gazeteci, gerek ilim adamı, gerek din adamı veya milletvekili, bakan, bürokrat vesaire, kim olurlarsa olsunlar o insanlardan bir kaçının en azından ortamı yumuşatmak ve bu yanlıştan dönülmesini sağlamak için yüreklice çıkıp tavır belirtmelerini beklerdim. Ama maalesef sınırlı sayıdaki insaflı ve vicdanlı kanaat önderinin ve gazetecinin dışında bu yürekliliği gösteren de olmadı.

"ŞAHSIMA KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATILACAK"

Açıklayacağım bu karardan sonra şahsıma yönelik bir kısım karalama kampanyalarının da başlayacağını biliyorum. Sporculuk hayatımdan beri, benzerlerini defalarca yaşadığım bu duruma alışkınım. Daha 2002 yılında merhum M. Ali Birand'a 32. Gün programında Hocaefendi'yi sevdiğimi söylemiş ve bunun bir suç olduğu algısını oluşturmak için DGM'de ifadeye çağrılmıştım. İfademde de söylediğimi inkâr etmeden aynı duygularımı belirtmiştim. Bugün de düşüncemde hiçbir değişiklik olmamıştır. Bu duygularla açıklamama son verirken büyük umutlarla girdiğim AK Parti'den üzülerek istifa ettiğimi, milletin vekili sıfatıyla siyasi hayatıma bağımsız olarak devam edeceğimi bildiriyorum.

Aziz milletimizin dualarını bekliyor ve hepsine teker teker en derin selam ve hürmetlerimi sunuyorum."

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
vehbi karabulut
1554 gün önce
Sana dua ne lazim ki para ve şöhret tabi birde cemaat lazim kicin dara duştümü Türkün duasi lazim oysa sen Türk olmadigini anira anira söyledin.
ali
1554 gün önce
Millet derken kimleri kastediyor acaba?Malum ben Türk değilim diyen kendisiydi???
berke
1554 gün önce
demek ki fikirler ayrılığı çıkarlar ayrılığı ile çakıştığı anda ortaya çıkan bi durummuş kısaca !
murat
1554 gün önce
türk milletinin kuyruğuna bastıkları zaman sesiniz çıkmadı şehitler gelirken sesiniz çıkmadı şu anda şehit gelmemesinin nedenini siz benden daha iyi bilirsiniz ama ki hoca efendi o mübarek insana laf edildi diye bağlı olduğunuz partiden ayrıldınız.ve ayrılış nedenini hoca efendiye bağlayarak yine yüksek mevkide rant etmiş olacaksınız.şimdilik tabirinizle hoca efendinin gözüne girer gibi oldunuz,santrançta önce piyonlar öne sürülür.....geleceği hep birlikte göreceğiz...
mehmet özel
1554 gün önce
sayın vekilim sizi vesizin gibi düşünenlerin bilin ki sonuna kadar arkanızdayız..allah yar ve yardımcınız olsun...
Halil ayengin.
1554 gün önce
Bak güxel çocuğum., AKP den İstifanı ve gerekceni dikkatle inceledim. Tabiki derdin vahım, nasıl millet vekili oluşunuda acıklamışın. Fakat evlat KULA KULLUK yapmak Türk ve İmanlı bir Müslümana yakışırmı. dilerdim ki AKP nin yanlışlıklarını yalnız Hoca efendiye ve Dersanelere indirgiyerek, istifa etmeseydın. Bunlar ufak defek şeyler. Ne yazık ki Büyükleri ile hi uğraşmamışın.
prof.srkn
1554 gün önce
Çikar dunyasi bu olsa gerek.kimin hassas noktasina basiliyorsa isyan ediyor.bu ulkenin cemaatlere ihtiyaci yok sukur bey bu ulkenin birlik ve beraberlige ihtiyaci var.zayif insanlarin kendini idare edemeyip siginmaya ihtiyac duydugu yerler iste bu cemaatlerdir.oysa siginilmasi gereken tek cati Allah'tir
veli
1554 gün önce
Etme bulma dünyası işte, Hakan Şükür ve taifesi değilmi bu iktidarı bu kadar şımartan. Şimdi niye onlara kızıyorlar ki otursunlarda kendilerine kızsınlar. Biz yapmayın beyler derken kimsenin umurunda değildi...
korhan hakyemez
1554 gün önce
bazi insanlar serefiyle yasar bazilari serefini satar
m.yılmaz
1554 gün önce
akp milletvekili profiline örnektir hakan şükür. vicdanları kirada,beyinleri icrada olan tipler.bazen tayip efendiye secde ettiler,bazen fetullaha hakkın rızası için halkın yanında olomadılar. halkınndan uzaklaşanı hak perişan eder.daha iyi günleriniz. mevla intikamı tehir eder,ama terk etmez.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=