Lütfen bekleyin..

Erdoğan: Terbiyesiz herifler

10 Aralık 2013, 22:03

Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında CHP sıralarından sözünün kesilmesine üzerine, "Edep ya edep. Edep diyorum yahu edep. Terbiyesiz herifler" diyerek tepki gösterdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bütçe kanunu tasarısı görüşmeleri kapsamında TBMM’de konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,”Terör, 30 yıldır hemen her seçim öncesinde, seçimleri etkilemek üzere ihale almıştır. 30 Mart seçimleri öncesinde terörü canlandırmak için ortaya konan tahriklerin de böyle bir gaye ile yapıldığını çok iyi anlıyoruz. Açık açık söylüyorum, son günlerde sahnelenmek istenen tahrikler doğrudan doğruya milli iradeye yöneliktir. Huzura, barışa, seçim sürecini etkilemeye yöneliktir. Türkiye Büyük Millet Meclisi ve millet bu saldırılar karşısında tek yürek olduğu takdirde bu tahrikler asla başarıya ulaşamayacaktır” dedi.

2014 yılı merkezi yönetim bütçe kanunu tasarısı görüşmeleri sırasında TBMM’de konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Terör saldırılarını hükümetler aleyhine kullanmak şehit cenazelerini istismar etmek zaman zaman terörü siyaset üzerinde güçlü bir etki haline getirmiştir. Terör saldırıları karşısında, hükümetler zora düştüğünde bu ülkede muhalefetin ellerini ovuşturduğu görülmüştür. Meselenin çözümü için 30 yıl boyunca ortak bir irade oluşturulmamıştır. 11 yıl boyunca biz bu riskten hiçbir zaman kaçınmadık. Terör karşısında cesur bir tavır sergiledik. Geldiğimiz noktada Türkiye birliğinden, kardeşliğinden hiçbir taviz vermeden terörsüz bir ortam inşa etmeyi başarmıştır. Bunun belli çevrelerde çok ciddi rahatsızlık oluşturduğunu görüyoruz. Terörün yeniden canlanması ve can alması için çok ciddi gayretlerin olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

“TERÖR SEÇİMLERİ ETKİLEMEK ÜZERE İHALE ALMIŞTIR”

30 Mart seçimleri öncesinde terör olaylarının artış gösteridğini belirten Başbakan Erdoğan, “Özellikle bugünlerde tahriklerin devreye sokulduğunu çok iyi görüyor ve biliyoruz. Terör, 30 yıldır hemen her seçim öncesinde, seçimleri etkilemek üzere ihale almıştır. 30 Mart seçimleri öncesinde terörü canlandırmak için ortaya konan tahriklerin de böyle bir gaye ile yapıldığını çok iyi anlıyoruz. Açık açık söylüyorum, son günlerde sahnelenmek istenen tahrikler doğrudan doğruya milli iradeye yöneliktir. Huzura, barışa, seçim sürecini etkilemeye yöneliktir. Türkiye Büyük Millet meclisi ve millet bu saldırılar karşısında tek yürek olduğu takdirde bu tahrikler asla başarıya ulaşamayacaktır” şeklinde konuştu.

“AZİZ MİLLETİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Sağduyu çağrısında bulunan Başbakan Erdoğan, “Aziz milletimizi sağduyulu olmaya, dikkatli olmaya davet ediyorum. Özellikle doğu ve güneydoğuda yaşayan vatandaşlarımızın 1 yıldır devam eden huzur iklimini sabote etmeye yönelik, kışkırtmalara karşı uyanık olmalarını rica ediyorum. Bu bahar havasına kast edenler, tarih önünde hesap veremezler. Ellerini ovuşturanlar, tarih ve millet karşısında hesap veremezler. Bugün iktidar partisi kaybetsin diyerek, terörün yeniden canlanmasına göz yumanlar, vicdanları ile yüzleşemez, aynada yüzlerine bakamazlar. Yeter ki millet, Türkiye kazansın biz kaybetmeye razıyız” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARINI İNCİTECEK HİÇ BİR GİRİŞİMİN İÇİNDE OLMAYACAĞIZ”

Başbakan Erdoğan, millet bizden bu meseleyi çözmemizi istiyor. Hiçbir taviz vermeyeceğiz. Milletin başını öne eğdirecek hiçbir adım atmayacağız. Burada Anayasaya uygun hareket edeceğine dair yemin edip, ondan sonra bu Anayasayı tanımıyoruz demenin anlaşılır hiçbir yanı yok. Şehitlerimizin ruhlarını incitecek hiçbir girişimin içinde olmayacağız” diye konuştu.

TÜRKİYE EKONOMİSİ BEKLENTİNİN ÜZERİNDE 4,4 ORANINDA BÜYÜDÜ

Erdoğan, “Türkiye ekonomisi 3. Çeyrekte beklentinin üzerinde yüzde 4,4 oranında büyüdü. İlk üç çeyrek büyüme ortalaması yüzde 4 oldu. Geriye dönük 4 çeyreğe bakıldığında, Türkiye’nin milli geliri de 822 milyar dolara ulaştı. Dünyada durgunluk devam ederken, Türkiye’nin bu kadar yüksek bir performans göstermesi milletimiz adına son derece sevindirici bir gelişme” diye konuştu.

“VEKİLLERİN HESAP VERECEKLERİ YEGANE MAKAM MİLLETİN TA KENDİSİDİR”

Vekillerin ve siyasi partilerin, hesap verecekleri yegane makamın millet olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, “Vekillerin ve siyasi partilerin güçlerini aldıkları yer sadece ve sadece millettir. Vekillerin ve siyasi partilerin, hesap verecekleri yegane makam milletin ta kendisidir. Milletten değil de terörden, şiddet içeren sokak eylemlerinden, sermaye ve medyadan güç devşirmeye çalışanlar, meşruiyetlerini kaybeder. Millet ve tarih nezdinde mahcubiyet yaşarlar. Sandık hiçbir hatayı hesapsız bırakmadı. Elbette sivil toplum, medya sokağın sesi demokrasilerde önemlidir. Ancak eline silah alan veya elindeki gücü silah gibi kullananlar, demokrasiye fayda sağlamaz zarar verirler. Meclis içinde ve dışında herkes bunu anlamalıdır. Türkiye’ye terör, şiddet eylemleri, medya, çeteler değil yalnızca millet istikamet çizer” şeklinde konuştu.

Etiketler : erdoğan, akp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=