Lütfen bekleyin..

PKK baş kaldırıyor, Ankara; sağır, kör ve dilsizi oynuyor

29 Kasım 2013, 14:56

İstanbul, Diyarbakır, Mardin...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Terör örgütü PKK’nın kuruluşunun 35. yıldönümünde sokağa çıkan bölücüler molotof bombalarıyla ortalığı adeta cehenneme çevirirken, yolları kesip, araçları ararken, kimlik kontrolü yapıp, slogan atarken, güvenlik güçleri ortalarda yoktu!

İstanbul, Diyarbakır, Mardin...

İmralI canisinin taraftarları, sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da değil, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin birçok kentinde, bölücü terör örgütü PKK’nın 35. kuruluş yıldönümünü törenlerle(!) kutladı. Bebek katili Apo’nun ve Mehmetçikle girdikleri çatışmalarda ölen teröristlerin posterleri taşındı.

Örgütün paçavraları bayrak diye direklere çekildi, molotof bombalarıyla ortalık cehenneme çevrildi.

İhanet yuvası müze olacak

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Fis köyünde PKK’nın kuruluş yıldönümü kutlamalarına(!) katılan BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, örgütün kuruluşunun ilan edildiği evi barış süreci olumlu bittikten sonra müzeye çevireceklerini söyledi.

Kürt halkının diriliş bayramını kutladığını ilan eden Aydoğan, “Bu bayramı Kürt halkına yaşatan PKK lideri Abdullah Öcalan’a da binlerce selam olsun” diye haykırdı.

Bu ara, birlik ruhunu teminle meşgullermiş!

Yüksek Askeri Şura toplantıları başladı. Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Anıtkabir’i ziyaret etti. Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı: 81 vilayetimiz ve 76 milyon insanımızın tamamını içine alacak huzur, kardeşlik ve birlik ruhunu tesis etmenin, güçlendirmenin çabası içindeyiz. Türk Silahlı Kuvvetlerimize her zaman olduğu gibi bu süreçte de çok önemli görevler düşmektedir.

Meydanı boş bulan hainler gösteri yaptı...

Kuruluşunun 35’inci yılını BDP’li milletvekili ve yöneticilerin de katılımıyla kutlayan PKK, yol kesip araçları aradı, kimlik kontrolü yaptı.

PKK’nın kuruluş yıldönümü bahanesiyle sokaklara dökülen terör örgütü yandaşları, güvenlik güçlerinin hiçbir müdahalesiyle karşılaşmadan gövde gösterisi yaptı.

Şırnak’ta, terör örgütü PKK’nın kuruluş yıldönümünü kutlamak isteyen yüzleri kapalı grup, araçları durdurup kimlik kontrolü yaptı ardından molotof bombalarıyla çevreye zarar verdiler.

Bir TOMA’nın da olaylar sırasında atılan bir molotof nedeniyle tutuştuğu belirtildi. Terör örgütü yandaşları ve ABD’nin desteğiyle önceki akşam saatlerinde Ankara Tuzluçayır’da ‘Gençlik Meclisi Konseri’ adı altında bir tür etkinlik gerçekleştirildi.

Bu arada 100 kişilik bir grubun da yolu trafiğe kapattığı ifade edildi. Ateş yakarak halaylar çeken grup Türkçe ve Kürtçe yasadışı dövizler açtığı belirtildi

Gösteri yapan bir grubun, molotof bombalarıyla banka ve otobüs duraklarına zarar verdiği kaydedildi.

BDP Diyarbakır İl Başkanlığı da terör örgütünün 35’inci kuruluş yıldönümü bahanesiyle örgütün Lice İlçesi Fis Köyü’nde kurulduğu ve Abdullah Öcalan’ın da katıldığı sözde ilk kongresini yaptığı evde, kuruluş yıldönü mü kutlaması düzenledi.

Fis Köyü’nde PKK’nın kurulduğu ev önünde toplanan kalabalık, bebek katili Abdullah Öcalan ve PKK lehine sloganlar atılırken, eve Öcalan, Mazlum Doğan ile Paris’te öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in fotoğrafları asıldı.

Evin önünde müzik grupları şarkılar söyledi. 

Güvenlik güçleri yoktu

PKK’nın kurulduğu belirtilen Fis Ovası’nda terör örgütü KCK bünyesinde yer alan bütün oluşumların paçavraları yıllardan sonra bir arada açıldı. Miting bölgesinde polis ve jandarmanın, güvenlik gücünün olmaması dikkat çekti.

Lice’de PKK’nın kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılan BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan da örgütün kuruluşunun ilan edildiği evi barış süreci olumlu bittikten sonra müzeye çevireceklerini söyledi.

Kürt halkının diriliş bayramını kutladığını iddia eden Aydoğan, “Bu bayramı Kürt halkına yaşatan PKK lideri Abdullah Öcalan’a da binlerce selam olsun” dedi. 

İstanbul ve Mardin’de de benzer görüntüler yaşandı. Bu arada Bingöl-Diyarbakır yolunu trafiğe kapatan yüzü kapalı bazı örgüt mensupları, Diyarbakır’a odun taşıyan bir kamyonu gasp etti.

Örgüt mensupları şoförü indirdikten sonra kamyona yüküyle birlikte el koydu. Kamyonu tali yoldan mitinge yakın bir bölgeye getiren örgüt mensupları şoförü indirip uzaklaştırdı. Gasp edilen odunların PKK kutlamasında yakıldığı öğrenildi.

Müzeyi Öcalan’la birlikte açsınlar

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, PKK’nın kurulduğu evde yapılan gösterilerde ve söylenen sözlere tepki gösterdi. İnce, “Diyarbakır’ın Lice ilçesinin Fis Köyü’nde PKK’nın kurulduğu evde gösteriler yaptılar. BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, ’Barış süreci olumlu bittikten sonra müzeye çevireceğiz’dedi. Bence bu müzenin açılışını da Abdullah Öcalan, Mesud Barzani ve Tayyip Erdoğan beraber yapsınlar” dedi.

Karayılan: Direniş başarıya ulaşacak

Kandil’de yuvalanan terör örgütünün elebaşılarından Murat Karayılan, PKK’nın kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende konuştu. Karayılan, “Demokratik, barışçıl yol ve yöntemlerle, direnişçi yöntemlerle PKK’nin kutsal direnişi başarıya ulaşacaktır” dedi.

Törer örgütü elebaşılarından  Karayılan, “Özgür Kürdistan sağlanana kadar mücadeleniz sahipsiz kalmayacak ve mutlaka kazanacaktır” ifadelerini kullandı.

Karayılan, şöyle devam etti: “Şimdi PKK’nin 36’ncı yılına giriyoruz. PKK’nin 36’ncı yılı çok önemli bir aşamadır. Bugün Kürdistan’da, Rojava Kürdistanı’nda savaş var. Orta Doğu’da savaş var. Önder Apo’nun demokratik çözüm amacıyla başlattığı süreç tıkanma aşamasına gelmiş bulunsa da Doğu ve Batı Kürdistan’da, Kuzey ve Güney Kürdistan’da Kürt halkı büyük bir umutla geleceğe bakıyor. Bunun örneği Rojava Kürdistanı’nda sergilenen direnişte gösterilmektedir. Bugün her zamankinden daha fazla halkımızın ve bölge halklarının savunmaya ve özgürlük gerillalarına duyduğu ihtiyaç açığa çıkmıştır.”

General ve amiralleri “gençleştirme” şurası

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda başladı. Şura üyelerinin, üzerinde “YAŞ üyeleri” yazan kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelengi Atatürk’ün mozolesine bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Heyet, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Erdoğan, deftere şu ifadeleri yazdı:

“Kardeşlik” vurgusu!

“2013 yılı YAŞ Kış Dönemi çalışmaları vesilesiyle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha minnetle anıyoruz. Bir yandan maddi kalkınmamızın temel unsuru olan altyapıyı oluştururken, bir yandan da 81 vilayetimiz ve 76 milyon insanımızın tamamını içine alacak huzur, kardeşlik ve birlik ruhunu tesis etmenin, güçlendirmenin çabası içindeyiz. 2023 yılına her bakımdan güçlü bir ülke olarak ulaşacağımıza, çocuklarımıza büyük Türkiye’yi miras bırakacağımıza yürekten inanıyoruz. Binlerce yıllık bir geleneğin bugünkü temsilcisi olan Silahlı Kuvvetlerimizi, donanımı, insan gücü ve moraliyle en ileri seviyelere ulaştırmak için üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Şura’nın ülkemize, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diliyor, şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz.”

Toplantıda, TSK’daki “gençleşme operasyonu” konusu da gündeme gelecek. Yapılması düşünülen yasal değişiklik ile albay, general ve amirallerin rütbe bekleme sürelerinin birer yıl azalması planlanıyor.

Böylece general ve amiraller 5 yıl gençleşecek, 56 yaşında Genelkurmay Başkanı olunabilecek. Taslağa göre, general ve amirallerin 4 yıl olan rütbe bekleme süreleri 3’e, 5 yıl olan albay bekleme süresi de 4 yıla inecek. Böylece tuğ, tüm, kor ve orgeneralliğe 5 yıl erken terfi edilecek.

Terör kurbanı toprağa verildi

17 Kasım’da Adana’da belediye otobüsüne yönelik taşlı saldırı sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden şoför Ali Köse için Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü’nde düzenlenen törene, Köse’nin nişanlısı Tansuğ Sır, babası Mahmut Köse ve yakınları ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve mesai arkadaşları katıldı. Belediye otobüs şoförü Sevim Kaya’nın, “Hoşça kal Ali’m. Ben anne oldum, yüreğimi alıp gittin. Ben kardeş oldum, yüreğime köz koyup gittin. Ben sevgili oldum, hayallerimi alıp gittin. Ben arkadaş oldum, gözümde yaş koyup gittin” dizeleriyle Köse için yazdığı şiiri okuması, törendekileri duygulandırdı. Daha sonra Kürkçüler Mezarlığı’na götürülen Köse’nin cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.-Yeniçağ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=