Lütfen bekleyin..

Sözcü gazetesi CHP'ye çaktı...

27 Kasım 2013, 11:16

Sözcü Gazetesi CHP'yi bombaladı işte o haber...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

CHP, Türkiye’nin en çok satan 3’üncü gazetesi Sözcü’yü, Amerika’ya yapacağı geziye almadı Aynı tavrı Erdoğan ve AKP’liler de uyguluyor!..

Ulu Ön­der Ata­tür­k’­ün kur­du­ğu CHP, Ata­türk il­ke­le­ri ışı­ğın­da ya­yın ya­pan Sözcü­’ye, tıp­kı AKP gi­bi dav­ran­dı.

CHP, haf­ta so­nu Ame­ri­ka­’ya ya­pa­ca­ğı zi­ya­re­ti iz­le­me­si için ba­sın­dan pek çok ga­ze­te ve TV’­yi davet etti…

Ancak ne acı­dır ki, az sa­tan ga­ze­te­le­ri ABD ge­zi­si için ter­cih eden CHP gün­lük or­ta­la­ma 350 bin sa­tan Sözcü'yü dış­la­dı.

Bu an­ti-de­mok­ra­tik ta­vır, her fır­sat­ta “ba­sın öz­gür­lü­ğü­”n­den bah­se­den CHP’­ye ya­kış­ma­dı.

AK­P’­den son­ra CHP de SÖZ­CÜ­ Gazetesi’ni dışladı

CHP’nin medya politikasında AKP kriterleri devrede! İktidar, muhalif gazetelere ambargo koymuştu, şimdi de anamuhalefet, aynı yolu izliyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Kasım Cumartesi sabahı, kalabalık bir gazeteci ve milletvekili heyetiyle ABD’ye çıkarma yapacak. Ancak bu seyahatte, Türkiye’nin en etkili ve en çok satan 3’üncü gazetesi olan Sözcü gazetesi yer almayacak.

Çünkü, Sözcü, tıpkı daha önce Başbakan’ın yaptığı gibi bu geziye davet edilmedi, akredite listesine konulmadı.

Artık CHP’de de AKP’nin ‘akreditasyon’ kriterleri dönemi başladı. Irak gezisindeki ‘seçmece’ ekibin ardından şimdi de Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisi için ‘akredite’ gazeteci listesi de dikkat çekici.

Zaman ve TGRT gibi CHP’ye uzak basın kuruluşlarından temsilcilerin dahi izleyeceği ziyarete Sözcü’den kimsenin çağrılmadığını gazetemiz yazarı Uğur Dündar, bizzat Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü’ne doğrulattı.

Listeyi Loğoğlu ve Ayaydın yaptı

Listeyi, Kılıçdaroğlu’nun yeni medya danışmanı Aydın Ayaydın’la birlikte Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu’nun hazırladığı da bu görüşmede ortaya çıktı.

Loğoğlu ile Ayaydın ise Sözcü’nün soruları üzerine “davet” listesini kendilerinin hazırlamadığını iddia ettiler.

CHP, basın özgürlüğü mücadelesinde yaptığı bu ayrımcılıkla sınıfta kaldı.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
"MHP'li üst düzey bir yönetici..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=