Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den 'kanlı parçalanma' uyarısı!

23 Kasım 2013, 13:58

Bahçeli gittikçe sertleşiyor...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bahçeli'den AKP'ye çok sert eleştiri ve kritik bir uyarı: Milliyetçiliğe kulp takma ve kara çalma yarışına girenlerin tercih ettikleri yöntem ve vasıtalar devlet ve milleti acıklı, sancılı, oldukça da kanlı bir parçalanmaya götürmektedir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'da düzenlenen 2'nci Akademisyenler Kurultayı'nda yaptığı konuşmada Başbakan Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasının satır başları:

MAHVOLUŞA DOĞRU GİDİLMEKTEDİR

Ben yerine bizi, açgözlülük yerine birliği gözetmeden ilerlememiz düşünülemeyecektir. Bugünkü ortam Türk milli kimliğinin aleyhine işlemektedir. Yapay ve gevşek formüller çöküşü hızlandırmaktadır. Mahvoluşa doğru bodoslama gitmektedir. Milletin kafası karmakarışıktır. Asil unsur Türkler kendi ülkelerinde ayrımcılığa maruz kalmaktadır. Kendilerinden taviz verilmesi istenmektedir. Aksi halde yüzyıl sonra ortada Türkten eser kalmayacaktır. Ben kimim sorusunun cevabı Türküm olmayacaktır.

“MEMLEKETİ KORUYACAK TÜRK KALMAYACAK”

Korkarım ki artan bölücülüğe karşı Türkçülüğün söndürülüşüne yarın öbür gün memleketi koruyacak Türk de kalmayacaktır. Türk milletinin milli refleksi indirilecektir. Kaçınılmaz son giderek hissedilmektedir. Yeni bir millet kıra döke bağıra çağıra doğmaktadır
Etnik yapıların sadece kültürel temsili yeterli bulmayacakları açıktır. Sözde aydınları ülke gündemlerini belirleyen kurumların önerileri bize dayatılanlardan başkası değildir. Nasıl ki 30 sene önce bugün karşımıza alenen çıkan sorunlar küçümsenmişse, bugün de 10 sene sonra karşımıza çıkacak olaylar hasır altı edilmektedir.

“MİLLET KANLI BİR PARÇALANMAYA GİDİYOR”

Geçmişe vizyonsuzluklarıyla damga vuran devlet kurumları mesailerini yeni vizyonsuzluklar için harcamaktadır. Milli kültürün mesajları bu çevreleri artık tatmin etmemektedir. Bugünkü ortamda başta hükümet olmak üzere milli emanetlere ilgisiz kalan odaklar bütün hesaplarını bölünmüş Türkiye’ye göre ayarlamışlardır. Milliyetçiliğe kulp takma milleti kanlı bir parçalanmaya götürmektedir. İhanetin ölçeği daha da artarsa hükümet karşısınsa sabrını kaybetmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

ÜLKE YOK OLMAYA SÜRÜKLENECEKTİR

Başbakan Erdoğan ve hükümeti, aldıkları bölünme ihalesini uygulamaktadır. Analarım ağlamasın diye gösterilen metanet bölücüleri daha da heveslendirmiştir.

Yoksulluk, işsizlik milli kimliği aşındırmış ve arka plana itmiştir. Milli kimliği üzerinde oynama, tartışma ve yargılama yapılan Türk milletinin ne vereceği önem sayılmalıdır. Allah korusun ama etnik kimliklerinin özerkliklerini kazanacakları bir ortamda kim olduğunu bilinmeyen bir ortam olacaktır. Bin yıllık kaynaşmanın son bulması kimseye bir şey kazandırmayacaktır
Parçalanmış ülke fotoğrafı görmek istemek kanlı hesaplaşmalara neden olacak, ortada bir ülke kalırsa yok olmaya sürüklenecektir. Kurulan yuvalar, ekonomik ortaklıklar nasıl ayrılacak nasıl bölünecektir.

“TÜRKMENLERİ YOK SAYMAKTADIR”

1000 yıllık hukuk sırf PKK, Barzani, Erdoğan istedi diye nasıl bozulacaktır. Başbakan bu soruyu kendi kendine soracak yüreğe sahip midir?

Türk milletinin ismini ağzına alanlar risklerin farkındalar mıdır?

İmralı canisinin mesajını Diyarbakır’da okutan bu zihniyet şimdi Türkmen katillerini yere göğe sığdıramamıştır.

Başbakan’ın elbisesinden konfeti temizlediği kişi Türkmenleri yok saymaktadır. Barzani’nin Diyarbakır’da bulunuşu sadece açılış için değil. Kürt kökenli kardeşlerimize başka yaşama seçenekleri sunulmuş, küresel emrivakilerle ihanet edilmiştir. Barzani’ye en üst düzey protokol oynanmıştır. Bu bölgede Barzani sivriltilmiş ve parlatılmıştır. Buluşmalardan doğal olarak peşmerge memnun kalmış, rüyasının gerçeğe döndüğüne şahit olmuştur.

Etiketler : bahçeli, mhp, pkk, barzani, erdoğan,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=