Fehmi Koru, “İstanbul kaybedildi” deyip aldığı kulis bombasını patlattı!

Fehmi Koru son yazısında, “İstanbul her halükarda AK Parti tarafından kaybedildi; en doğru tavır uzatmadan bunu kabul etmektir” ifadelerini kullandı. Kaynak: Fehmi Koru, “İstanbul kaybedildi” deyip aldığı kulis bombasını patlattı!
GÜNCEL - 15 Nisan 2019 12:21 A A

Gazeteci Fehmi Koru kişisel internet sitesinde yazdığı İstanbul seçimleri yazısında ‘En doğru tavır uzatmadan bunu kabul etmektir’ dedi.

Koru, “Bu konuları bilebilecek durumdaki bir dostum ‘AK Parti’nin son seçimde aldığı oy sunulmaya çalışıldığı gibi değil, oyu yüzde 35 civarına düştü, MHP’nin oyu da yüzde 15’i buldu; AK Parti ortağı MHP’ye 10 il ve yaklaşık 50 önemli ilçe belediye başkanlığını hediye etmiş oldu’ görüşünde” diye yazdı.

“YENİ SİSTEM ‘YÜZDE 50+1’ DAYATTIĞI İÇİN”

Koru, “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da, parti yönetiminden isimlerle yaptığı değerlendirmelerde, “Eski sistem olsaydı en çok oyu alan kazanacağı için bu seçimde kaybettiğimiz hemen bütün büyükşehirler yine bizde kalacaktı; yeni sistem ‘yüzde 50+1’ dayattığı için bunlar başımıza geldi” dediği birkaç kanaldan kulağıma ulaştı” açıklaması yaptı.

“MHP İTKİDAR ORTAĞI AK PARTİ’DEN DAHA KAZANÇLI”

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ de ‘yüzde 50+1’ dayatması yaptığı için MHP ile ittifak kurmak zorunda kaldı AK Parti…” diye yazan Koru, “Doğal olarak, ‘Cumhur İttifakı’ dışında kalan partiler de stratejik davranmaya başlayınca, sonunda ortaya şimdiki tablo çıktı: ‘Cumhur İttifakı’nda MHP iktidar ortağı AK Parti’den daha kazançlı; büyük kentlerde de muhalefetin stratejik tavrı dengeleri AK Parti aleyhine çevirdi” ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL KAYBEDİLDİ”

“İstanbul her halükarda AK Parti tarafından kaybedildi. En doğru tavır, hiç uzatmadan bunu kabul etmektir” diyen Koru şu öneriyi sundu:

O kadronun bundan sonra esas düşünmesi gereken, ittifak için altlarını oyan MHP’den daha az zararlı -hatta eski güzel günleri canlandırmaya da yarayabilecek- bir müttefik bulmak olmalı. Kendilerine daha yakın, ülkeyi birlikte daha rahat yönetebilecekleri bir müttefik…“AK Parti eskiden o ittifakı içinde taşıyordu”

“AK PARTİ ESKİDEN O İTTİFAKI İÇİNDE TAŞIYORDU…”

Koru, sözlerini şöyle sürdürdü: Yeni parti kurulmasın diye tedbirler almak yerine, gardını düşürmeli ve vaktiyle kendi içerisinde bulunanlardan bunu yapacaklara şükran duymalı.

“AK Parti eskiden o ittifakı içinde taşıyordu” diyorum ve bu yazıya burada son veriyorum.

GÜNCEL - 12:21 A A
BENZER HABERLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

SON 3 GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

NAMAZ VAKİTLERİ

21.08.2019 16:54:21
 • 04:36 İmsak
 • 06:11 Güneş
 • 13:13 Öğle
 • 17:00 İkindi
 • 20:04 Akşam
 • 21:33 Yatsı

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.214
  0,19%
 • ALTIN 276.14
  -0,52%
 • DOLAR 5.729
  0,05%
 • EURO 6.359
  -0,09%

VİDEO GALERİSİ